Close nav
close the mobile menu
dummy

Evi İnternetten Almak Güvenli Mi?

Evi İnternetten Almanın Kolaylığı


            Geçmiş zamanlarda kiralık veya satılık ev ya da işyeri ararken cadde ve sokaklardaki afişlerde verilen ilanlara bakılmaktaydı. Şimdilerde ise hemen hemen herkes bu işi internet üzerinden yapmaktadır. Mülk sahipleri satılık veya kiralık gayrimenkullerinin ilanlarını bu amaçla kurulmuş çeşitli internet siteleri aracılığıyla vermektedir. İlanlara bakan alıcı veya kiracılar ilanı verilmiş mekan hakkında fotoğraf, adres bilgileri gibi onların işine yarabilecek ve onlara fikir verebilecek argümanları bulabilmektedirler.

İnternete İlan Vermek

            Herhangi bir gayrimenkul hakkında bir ilan verilecekse öncelikle ilanı verilecek şey her ne ise onun hakkında ayrıntılı bilgi verilmelidir. Özellikle satılık ev ilanlarında evin lokasyon bilgileri, krediye uygun olup olmaması, evin özellikleri net bir biçimde ortaya konulmalıdır. Anlatılanlar fotoğraflarla desteklenmeli, verilen görüntüler net olmalıdır.

İlanların Güvenilirliği

            Satılık ve ilanlarının güvenilir olup olmadığı ilanı veren kişi (mülk sahipleri) veya kurumun (emlakçılar, inşaat firmaları vb.) verdiği bilgilerden anlaşılabilir. Alıcıyla iletişimi sağlayacak telefon, mail adresi gibi bilgilerin doğru girilmesi önemlidir. Bütün bu faktörler müşterinin güvenini kazanmak açısından kritik bir noktada durmaktadır. Verilen numaralar veya mail adreslerinin kullanılmıyor ya da sahte olması o ilanın gerçekliğinin sorgulanmasına hatta ilana hiç itibar edilmemesine neden olacaktır.

            Kısacası internet siteleri üzerinden ev alınmak istendiğinde ilanların doğruluğunun anlaşılabilmesi için sıkı bir tarama çalışmasından geçmesi gerekmektedir. Bu çalışma sonucunda sahte ilanlar elenecek, gerçek ilanlar üzerine odaklanılacaktır.

                                                  satilikdaire.com


Anahtar Kelimeler: Almak Mi? Güvenli İnternetten Evi

İLAN VER!